O Cyklokempu Loděnice

Cyklokemp Loděnice je součástí městské ústecké čtvrti Brná a nachází se asi 5 kilometrů jižně od centra města Ústí nad Labem v Českém středohoří na pravém břehu řeky Labe přímo na Labské cyklostezce. Brná - samostatná obec od 19. století - sloužila jako rekreační oblast Ústečanů.

Historie Cyklokempu Loděnice je poměrně dlouhá. Areál byl budován ve druhé polovině 20 století 13. září 1963 zkolaudován jako rekreační středisko. Po většinu času patřil areál Českým loděnicím, které zde vedle neveřejného kempu provozovaly oddíl vodních sportů - kajaky a vodní lyže.

V roce 2013 dostává kemp nového majitele a mění se na veřejný cyklokemp a rekreační středisko Loděnice.

Pro svou ideální polohu přímo u řeky Labe a na Labské cyklostezce je zaměřen převážně na cyklisty a cykloturisty, vhodný je pro turisty, sportovce nebo jako místo pro aktivní odpočinek s přáteli a pro rodiny s dětmi.

Kemp disponuje širokým sportovním zázemím (antukové hřiště na volejbal nebo nohejbal, velké dětské hřiště, badmingtnon, brouzdaliště) i velkou restaurační kapacitou a možností ubytování.

Je proto vhodný pro sportovní krátkodobé a rekreační pobyty a pobyty rodin s dětmi, oslavy (narozeninové, dětské), svatby či jiné kulturní akce.

Areál nabízí dvě velké dřevěné terasy k posezení i vnitřní restauraci, 2 ohniště, udírnu a gril. Stravování je zajištěno formou rychlého občerstvení.

Lodenice 10